Hakkımızda

   

  Yurdumuz Hakkında Bilgiler

  Öğrenci Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup, 2003 yılında hizmete açılmıştır. Öğrencilerimize , teknik olanaklarla güvenli ve kaliteli hizmet, sıcak, rahat ve konforlu bir ortam sunmaktadır. 

  Kurumumuz Bursa-İzmir karayolunun 20. kilometresinde bulunmakta olup, üniversiteye 5 dakika mesafededir. Öğrencilerimize gün boyu ücretsiz ulaşım imkanı sunmaktayız. Ayrıca yurdumuzun önünden toplu taşıma araçları da geçmektedir. 

  Yurt binamız üç bloktan oluşmakta olup, bir blok kız, iki blok erkek öğrenciler içindir. Yurdumuz bir ve iki kişilik odalardan oluşmaktadır.

  Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta olup 24 saat sıcak su mevcuttur. Tüm binalarımız ısı izolasyonludur. 

  Yaşanabilecek elektrik kesintilerinde jeneratörümüz devreye girer. 

  Binalarımız T.M.M.O.B. Deprem Yönetmeliği’ne uygunluk raporuna sahiptir. 

  Binalarımızda yangın alarm sistemi, yangın merdiveni ve yangına karşı her türlü donanım mevcuttur. 

  Yurdumuzda her odada kişiye özel  kablosuz SUPERONLINE FIBER internet bağlantısı ve TV bağlantısı ile, açık mekanlarda kablosuz (wireless) internet bağlantısı (ücretsiz) olup, odalarımızda LCD televizyon bulunmaktadır. Sürekli açık olan etüt odalarımızda öğrencilerimiz ders çalışma imkanına sahiptir.

  Odaların temizliği tecrübeli elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. Çamaşır ve ütü odalarımız mevcuttur. 

  Su kesintilerinde yedek depolarımız devreye girer. 

  Yurdumuzun içinde bulunan yemekhanede öğretim dönemi boyunca kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği; temiz ve hijyen ortamlarda öğrencilere sunulmaktadır. 

  Suni çim futbol sahamız ve modern jimnastik aletleriyle hazırlanmış spor odamız ile, masa tenisi, voleybol ve basketbol sahalarımız öğrencilerimize boş zamanlarını spor yaparak değerlendirme imkanı sağlar. 

  Yurdumuz 24 saat süreyle güvenlik koruması altında olup, sürekli güvenlik kameraları denetimindedir. Giriş-çıkış kontrolleri parmak izi okuyucu güvenlik sistemi ile sağlanmaktadır. Odalarımızda master kilit uygulaması mevcuttur. 

  Tüm öğrencilerimiz olabilecek her türlü sağlık problemlerinde idari personelimiz kontrolünde en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılarak ilk yardım müdahalesi yapılmaktadır.

   

  İçerik Galerisi