SIKÇA SORULAN SORULAR

   Herhangi bir dernek,vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?

  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı olarak faaliyet göstermekteyız. Herhangi bir dernek,vakıf,düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı değiliz. Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden veya giyiminden dolayı ayrım yapılmaz.

   Fiyatlarınıza hangi hizmetler dahildir?

   Öğrenci bütçeleri düşünülerek ayarlanmış fiyatlarımıza, KDV, kahvaltı, ulaşım, su, elektrik, ısınma, temizlik, internet, acil sağlık ve güvenlik hizmetleri dahildir.

   Yurdunuzda  kahvaltı,öğle ve akşam yemekleri veriliyor mu?

   Yurdumuzda kahvaltı açık büfe olarak ücretsiz verilmektedir. Öğle ve akşam yemekleri ücretli olup isteğe bağlı yurt kantinimizden ev yemeği olarak sağlanabilir. Kantinimiz özel işletilmesine rağmen fiyatlar yurt yönetimi tarafından belirlenmekte, bu yüzden öğrencilerimiz dışarıda uygulanan fiyatlardan çok daha düşük fiyata yemek yeme şansı bulabilmektedirler.


   Servis hizmetleri ve saatleri nasıl?

  Servislerimiz sabah 07.20'de başlayıp gün boyu her saat başı yurttan, ve buçuklu saatlerde okuldan hareket etmekte olup, yoğun saatlerde daha da sıklaşmaktadır. Servislerimiz ikinci öğretim öğrencilerimizin dersleri bitene kadar  devam etmektedir.


   Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorum.

  Binalarımız en son teknoloji ile donatılmış merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılıyor. Isınma sistemlerimiz teknik ekibimiz tarafından sürekli kontrol edilmektedir.

  Yurt binalarımız ısı ve ses izolasyonludur.


   Kayıt için neler gerekli ?

  -Sağlık raporu (sağlık ocağından)         

  -Öğrenci belgesi (okuldan)

  -1 adet fotoğraf                              

  -Nüfus cüzdanı sureti veya fotokopisi

  -Adli Sicil Kaydı


   Fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

  Binalarımızın konumlarına, oda tip ve kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapıldığı için, fiyat bilgilerinin yurdumuz idaresinden alınması daha uygun olacaktır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri yada kredi kartı ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır. Fiyatlarımıza aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    BANKA HESAP BİLGİSİ

  TURUMTAŞ TURİZM İNŞ. VE SOS. HİZ. SAN. VE TİC. A.Ş.

  (AÇIKLAMA KISMINA ÖĞRENCİNİN ADINI VE SOYADINI YAZMAYI UNUTMAYINIZ)

   

  YAPIKREDİ BANKASI BURSA ŞUBESİ

  ŞUBE KODU:013

  HESAP NO: 68830959

  IBAN NO: TR35 000 6701 0000000 68830959

   

  AKBANK ALTIPARMAK ŞUBESİ

  ŞUBE KODU:0217

  HESAP NO: 53183

  IBAN NO: TR34 000 4600217 888 000053183

   

   


   Oda arkadaşımı nasıl seçebilirim?

  Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz. Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize,birici-ikinci öğretim olma durumunuza,sosyo-kültürel yapınıza vb.uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmektedir.


   Oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak?

  Nadir olarak anlaşmazlıkla karşılaşılsa da yurt idarecilerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri, benzeri bir başka odaya nakil durumu gerçekleştirilmektedir.


   Ulaşım hakkında bilgi edinmek istiyorum.

  Kampüse mesafemiz araç ile 5 dakika olup öğrencilerimize gün boyu ücretsiz ulaşım hizmeti vermekteyiz. Ayrıca yurdumuzun önünden toplu taşıma araçları da geçmektedir.


   Güvenlik nasıl sağlanıyor? Ne gibi güvenlik önlemleri alıyorsunuz?

  Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Yurdumuz 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır. Giriş-çıkışlar kontrollü ve kayıtlı olmak kaydıyla parmak izi turnike sistemimizden yapılmaktadır.Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları,yangın alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurt binalarımız, alınan tüm yangın,güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.


   Telefon veya internet yoluyla ön kayıt yaptırabilir miyim?

  Telefon veya internet yoluyla ön kayıt yaptırabilirsiniz.(TLF::0224-483-28-47 GSM:0532-427-44-01)